< >
Úvod2020/2021

Program ročníku 2020/2021

Zahajovací koncert

22. 9. 2020 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19:30


Stamicovo kvarteto

Jindřich Pazdera, housle
Josef Kekula, housle
Jan Pěruška, viola
Petr Hejný, violoncello

Aneta Majerová - klavír 

 

František Adam Míča: Divertimento E dur 

Antonín Vranický: Smyčcový kvartet a moll, op.13, č.2

Béla Bartók: Klavírní kvintet C dur 

 

2. koncert - koncert přeložen na 1.12.2020 !
 

20.10.2020, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19:30

 

Josef Špaček - housle

Miroslav Sekera - klavír

 


Igor Stravinskij: Divertimento

Maurice Ravel: Sonáta pro housle a klavír G dur, č. 2

Ludwig van Beethoven: Sonáta pro housle a klavír A dur, op. 47, č.9, "Kreutzerova"

 

 

 3. koncert
 

10. 11. 2020 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30

Bennewitzovo  kvarteto 

Jakub Fišer – housle 

Štěpán Ježek – housle 

Jiří Pinkas – viola 

Štěpán Doležal – violoncello 

 

Joseph Haydn: Smyčcový kvartet G dur, op.17, č.5

Hans Krása: Téma s variacemi

L. van Beethoven: Smyčcový kvartet A dur, op. 18, č.5

 

4. koncert
 

8. 12. 2020 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30

 

Komorní filharmonie Pardubice

Dirigent: Tomáš Brauner

Stamicovo kvarteto

Jindřich Pazdera, housle
Josef Kekula, housle
Jan Pěruška, viola
Petr Hejný, violoncello

Marek Kozák, klavír

 

Karel Kovařovic: Smyčcový kvartet č. 2, a moll, 
Antonín Dvořák: Serenáda E dur, op. 22
Karel Kovařovic: Klavírní koncert f moll, op. 6


5. koncert
 

19. 1. 2021 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů,19.30

 

Trio Bohémo – lauerát soutěže Gianni Bergamo Award, Lugano

Matouš Pěruška, housle
Kristina Vocetková, violoncello
Jan Vojtek, klavír

 

Joseph Haydn: Klavírní trio C dur, č.43, ( Hob.XV:27 )     
Johannes Brahms: Klavírní trio c moll, č 3, op. 110

Franz Schubert:: Klavírní trio B dur, č. 1, D 896


6. koncert
 

23. 2. 2021 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30

Stamicovo kvarteto

Jindřich Pazdera, housle
Josef Kekula, housle
Jan Pěruška, viola
Petr Hejný, violoncello

MinGwan Kim – viola, Korea, vítěz Mezinárodní violové soutěže Oskara Nedbala


J. S. Bach: Partita č. 2, Chaconne

Erwin Schulhoff: Smyčcový kvartet č.1

W.A. Mozart: Smyčcový kvintet C dur, č. 3,  K 515

 

7. koncert
 

17. 3. 2021 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30 

 

Selini Quartet, Rakousko, "Laureát soutěže Karola Szymanowského"

Ljuba Kalmykova, housle
Nadia Kalmykova, housle
Loredana Apetrei, viola
Loukia Loulaki, violoncello


Franz Schubert: Smyčcový kvartet Es dur, op. 125, č. 10, D 87

Samuel Barber: Smyčcový kvartet op.11

Joseph Haydn: Smyčcový kvintet F dur,op.77, č.2 , Hob. III:82

 

 

8. koncert
 

13. 4. 2021 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30

Stamicovo kvarteto

Jindřich Pazdera, housle
Josef Kekula, housle
Jan Pěruška, viola
Petr Hejný, violoncello

Matthias Kirschnereit – klavír, Německo

 

Antonín Kammel: Smyčcový kvartet F dur, op.14, č.5
Dmitrij Šostakovič: Smyčcový kvartet F dur, op. 73,  č.3

Robert Schumann: Klavírní kvintet Es dur, op.44

 

9. koncert
 

18. 5. 2021 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30


Maxwell String Quartet – Velká Británie

Colin Scobie, housle

George Smith, housle
Elliot Perks, viola
Duncan Strachan, violoncello

 

Joseph Haydn: Smyčcový kvartet F dur, op.74, č.2

Folk Music

Joey Roukens: Vision at Sea

Ludwig van Beethoven: Smyčcový .kvartet Es dur op.74, č. 10 „Harfový 

 

10. koncert
 

8. 6. 2021 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30

Jindřich Pazdera, housle
Josef Kekula, housle
Jan Pěruška, viola
Petr Hejný, violoncello

Kristina Fialová – viola

Petr Nouzovský - violoncello

 

Joseph Haydn: Smyčcový kvartet g moll, op.74, č.3

Miroslav Kubička: Rozhovory pro smyčcový kvintet

Johannes Brahms: Smyčcový sextet G dur, op 36, č.2

 

 

 

 

 

hlavní partneři festivalu / Sponzoři