< >
Úvod2022-2023

2022-2023

Program festivalu

 

Zahajovací koncert

27/9/2022 Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30 hod

 

Ivo Kahánek- klavír

 

Stamicovo kvarteto

Jindřich Pazdera – housle

Josef Kekula – housle

Jan Pěruška – viola

Petr Hejný – violoncello

 

Program :

Josef Suk: Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“, op. 35 a

Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet d moll, op.34, č.9

Cézar Franck: Klavírní kvintet f moll

 

 

2. Koncert

18/10/2022 Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30 hod

 

Kukal Quartet

Eliška Kukalová – housle

Klára Lešková – housle

Šimon Truszka – viola

Alessandro Mastracci – violoncello

 

Program:

Erwin Schulhoff: Pět kusů pro smyčcové kvarteto

Ondřej Kukal: Smyčcový kvartet

Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet F dur, op.96, "Americký"

 

 

3. koncert - Jednota místa a času v hudbě: K poctě Pavla Janáka

7/12/2022 Autoklub České republiky, Opletalova 1337/29, Praha 1, 19:30

 

Stamicovo kvarteto

Jindřich Pazdera – housle

Josef Kekula – housle

Jan Pěruška – viola

Petr Hejný – violoncello

 

Program:

Josef Suk: Barkarola a Balada d moll

Bohuslav Martinů: Smyčcový kvartet č. 7, „Musica da Camera"

Vítězslav Novák: Smyčcový kvartet D dur, op.35, č. 2

 

Úvodní slovo: pan Richard Gironi, gen. ředitel Autoklubu ČR a paní Klára Veselá, ředitelka OHP

Koncert se koná ve spolupráci s Open House Praha

 

 

 

4.koncert

17/1/2023 Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30 hod

 

Trio Bohémo

Matouš Pěruška – housle

Kristina Vocetková - violoncello

Jan Vojtek – klavír

 

Program:

Bedřich Smetana: Klavírní trio g moll, op. 15

Ludwig van Beethoven: Klavírní trio c moll, op.1, č.3

Franz Liszt: Uherská rapsodie č. 9,  „Carneval de Pest“

 

 

 

5.koncert

14/2/2022 Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30 hod

 

Lilian Lefebvre- klarinet, Vítěz mezinárodní soutěže Pražské jaro 2022

 

Stamicovo kvarteto

Jindřich Pazdera – housle

Josef Kekula – housle

Jan Pěruška – viola

Petr Hejný – violoncello

 

Program :

Franz Schubert: Smyčcový kvartet a moll, č.13, D 804,“ Rosamunde"

Jan Dušek: Unsent Letter pro klarinet solo

Johannes Brahms: Klarinetový kvintet h moll, op. 115

 

 

 

6.koncert

14/3/2022 Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30 hod

 

Kvarteto Amaryllis - Německo

 

Gustav Frielinghaus – housle

Lena Sandoz – housle

Marieke Hefti – viola

Yves Sandoz – violoncello

 

Program:

L.van Beethoven: Smyčcový kvartet D dur, op.18, č.3

Rudolf Kelterborn : Smyčcový kvartet č. 6

Robert Schumann: Smyčcový kvartet a moll, op.41, č. 3

 

 

 

7.koncert

18/4/2023

 

Aneta Majerová - klavír

Stamicovo kvarteto

 

Pavel Vranický: Smyčcový kvintet A dur, op. 29, č. 3

Pavel Trojan: Klavírní kvintet

Edvard H. Grieg: Smyčcový kvartet g moll, op. 27, č. 1

 

 

 

8.koncert

16/5/2023

 

Vídeňské klavírní kvarteto

 

Katarina Engelbrecht – housle

Magdalena Eber – viola

Jan Ryska – violoncello

Maxmilian Flieder – klavír

 

 

W.A. Mozart: Klavírní kvartet Es dur, č. 2, K 493

Frank Bridge: Fantazie pro klavírní kvartet, H 94

Johannes Brahms: Klavírní kvartet g moll, č. 1, op. 25

 

 

 

9.koncert

13/6/2023

 

Stamicovo kvarteto

Program bude upřesněn

 

hlavní partneři festivalu / Sponzoři

Akce se koná pod záštitou ministra kultury