2021-2022
Program festivalu
Zahajovací koncert
27. 9. 2021 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19:30
Stamicovo kvarteto
Jindřich Pazdera, housle
Josef Kekula, housle
Jan Pěruška, viola
Petr Hejný, violoncello
Matthias Kirschnereit – klavír, Německo
Antonín Kammel: Smyčcový kvartet F dur, op.14, č.5
Dmitrij Šostakovič: Smyčcový kvartet F dur, op. 73, č.3
Robert Schumann: Klavírní kvintet Es dur, op.44
2. koncert
2. 11.2021, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19:30
Komorní filharmonie Pardubice, dirigent Tomáš Brauner
Marek Kozák - klavír
Stamicovo kvarteto
Jindřich Pazdera, housle
Josef Kekula, housle
Jan Pěruška, viola
Petr Hejný, violoncello
Koncert k výročí Karla Kovařovice
Karel Kovařovic: Smyčcový kvartet a moll, op.7, č. 2
Antonín Dvořák: Česká suita D dur, op. 39
Karel Kovařovic: Klavírní koncert f moll, op. 6
3. koncert
16. 11. 2021 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30
Kvarteto M.Nostitz
Petr Bernášek, housle
Václav Vacek, housle
Pavel Hořejší, viola
Petr Šporcl, violoncello
Wolfgang Amadeus Mozart: Předehra z opery Kouzelná flétna - úprava J.N.Vent
Felix Mendelssohn Bartholdy: Capriccio pro smyčcové kvarteto op. 81
Wolfgang Amadeus Mozart: Rondo z Haffnerovy serenády – úprava M. Kozánek
Fanny Hensel – Mendelssohn : Smyčcový kvartet Es dur
Felix Mendelssohn Bartholdy: Smyčcový kvartet D dur č. 1, op. 44
4. koncert
7. 12. 2021 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30
Wihanovo kvarteto
Leoš Čepický, housle
Jan Schulmeister, housle
Jakub Čepický, viola
Michal Kaňka, violoncello
Adam Suk – varhany – vítěz Mezinárodní varhanní sotěže v Armaghu
Johann Sebastian Bach: Preludium C dur, BWV 547/1
Léon Boelmann: Gotická suita, op. 25, Modlitba a Toccata
Hugo Wolf: Italská serenáda
Jan Křtitel Vaňhal: Koncert pro varhany a smyčce F dur
Maurice Ravel: Smyčcový kvartet F dur
5. koncert
18. 1. 2022 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů,19.30
Stamicovo kvarteto
Kateřina Soukalová - Váchová, klarinet
Karel Plocek - viola
Jindřich Pazdera, housle
Josef Kekula, housle
Jan Pěruška, viola
Petr Hejný, violoncello
Josef Fiala: Klarinetový kvartet Es dur, č.1
František Kramář: Violový kvintet Es dur, op. 70
Johannes Brahms: Klarinetový kvintet h moll, op. 115
6. koncert
15. 2. 2022 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30
Pražákovo kvarteto
Jana Vonášková, housle
Marie Magdalena Fuxová, housle
Josef Klusoň, viola
Pavel Jonáš Krejčí, violoncello
Ludwig van Beethoven: Smyčcový kvartet Es dur, op.74, č.10 "Harfový"
Erwin Schulhoff: Pět kusů pro smyčcové kvarteto
Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet G dur, op. 106
7. koncert
15. 3. 2022 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30
Stamicovo kvarteto
Jindřich Pazdera, housle
Josef Kekula, housle
Jan Pěruška, viola
Petr Hejný, violoncello
MinGwan Kim – viola, Korea, vítěz Mezinárodní violové soutěže Oskara Nedbala
J. S. Bach: Partita č. 2, Chaconne
Erwin Schulhoff: Smyčcový kvartet č.1
W.A. Mozart: Smyčcový kvintet C dur, č. 3, K 515
8. koncert
12. 4. 2022 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30
Arcadia Quartet - Rumunsko
Ana Török, housle
Rasvan Dumitru, housle
Traian Boala, viola
Zsolt Török, violoncello
Meczyslaw Weinberg: Smyčcový kvartet č.4, Es dur, op.20
Ludwig van Beethoven: Smyčcový kvartet e moll, op.59, č.2
9. koncert
17. 5. 2022 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30
Kvarteto Apollon
Štěpán Pražák, housle
Radek Křížanovský, housle
Pavel Ciprys, viola
Pavel Verner, violoncello
Joseph Haydn: Smyčcový kvartet g moll, op.74, č.3
Bohuslav Martinů: Smyčcový kvartet č.1
Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet Es dur, op.51, "Slovanský"
10. koncert
14. 6. 2022 Praha, Lichtenštejnský palác, Sál Martinů, 19.30
Stamicovo kvarteto
Jindřich Pazdera, housle
Josef Kekula, housle
Jan Pěruška, viola
Petr Hejný, violoncello
Bohuslav Matoušek, housle
Igor Ardašev, klavír
Giacomo Puccini: Crisantemi
Alexander Porfirjevič Borodin: Smyčcový kvartet D dur, č. 2
Ernest Chausson: Koncert pro klavír, housle a smyčcové kvarteto, op.21